پل شهید حاج قاسم سلیمانی در اردبیل افتتاح می‌شود شهردار اردبیل:پل شهید حاج قاسم سلیمانی در اردبیل افتتاح می‌شود شهردار اردبیل گفت: پل شهید حاج قاسم سلیمانی در ورودی شهر از سمت آستارا تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش خبرنگار مهر، حمید لطف‌اللهیان عصر دوشنبه در جریان بازدید استاندار و اعضای شورای […]

پل شهید حاج قاسم سلیمانی در اردبیل افتتاح می‌شود شهردار اردبیل:
پل شهید حاج قاسم سلیمانی در اردبیل افتتاح می‌شود


شهردار اردبیل گفت: پل شهید حاج قاسم سلیمانی در ورودی شهر از سمت آستارا تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید لطف‌اللهیان عصر دوشنبه در جریان بازدید استاندار و اعضای شورای فنی استان از پل شهید حاج قاسم سلیمانی در ورودی اردبیل از سمت آستارا اظهار کرد: با تلاش قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء احداث این پل در هشت ماه اخیر با سرعت مناسب آغاز شده و در حال انجام است که با اجرای این پل بازگشایی در خیابان جام جم اردبیل و رفع مسدودیت را در این مسیر شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: با تصمیم شورای ترافیک استان و با بررسی گزینه‌های مختلف مقرر شد در این مسیر تقاطع غیرهمسطح روگذر اجرا شود که با حل معارض و جابجایی تأسیسات احداث پل از آذرماه سال گذشته آغاز شده و هم اکنون نیز پیشرفت ۹۲ درصدی دارد.

شهردار اردبیل گفت: تا ۱۰ روز آینده با اتمام بتن‌ریزی نصب عرشه و عایق‌گذاری انجام و تا پایان مردادماه شاهد بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح شهید حاج قاسم سلیمانی در ورودی شهر اردبیل خواهیم بود.

لطف‌اللهیان افزود: این تقاطع یک طرفه است و برای دسترسی مردم به مسیرهای راحت ترددی دور برگردان‌هایی در نظر گرفته شده که انتظار می‌رود با تعریض انجام شده و طراحی فضای سبز مناسب این پل بتواند گره ترافیکی را در این مسیر برطرف کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در سال‌های اخیر خیابان جام جم به دلیل یک طرفه بودن به پارکینگ خودروهای سنگین تبدیل شده بود که با احداث این پل عبور و مرور در این مسیر انجام می‌شود.

لطف‌اللهیان اضافه کرد: در کنار احداث این تقاطع غیرهمسطح، در سه نقطه دیگر شهر احداث پل‌های دیگر در حال انجام است که تقاطع غیرهمسطح از سمت ورودی تبریز با پیشرفت ۲۵ درصد و تقاطع نیار در مسیر راه آهن اردبیل با پیشرفت ۱۵ درصد در حال اجراست.

وی بیان کرد: پل بسیج نیز در حال تجهیز کارگاه از سوی پیمانکار است و به سرعت عملیات اجرایی این سه پل در کنار تکمیل پل قدس رضایت شهروندان را در عبور و مرور روان به وجود می‌آورد.

لطف‌اللهیان تاکید استاندار اردبیل را در این بازدید برای زیباسازی فضای این پل به عنوان ورودی شهر ادامه داد: ما تلاش خواهیم کرد تا در کنار زیبایی خود پل، با گل‌کاری و توسعه فضای سبز اطراف پل از لحاظ سیما و منظر به این مجموعه وضعیت متفاوتی ببخشیم تا مسافران و گردشگران ورودی از این مناظر زیبا لذت ببرند.

شهردار اردبیل تصریح کرد: نماسازی و زیباسازی پل‌ها به ویژه پل‌های ورودی شهر اردبیل از اهداف و برنامه‌های مهم شهرداری است که در فرصت فصل کاری سعی و تلاشمان بر این است تا این طرح‌ها را اجرایی و عملیاتی کنیم تا به زیبایی و آراستگی شهر بیش از این افزوده شود.