رئیس اتاق بازرگانی اردبیل: طرح مشاغل خانگی اردبیل حمایت شود/ ورود ۲هزار نفر به بازار کار اربیل- پیرموذن، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل گفت: حمایت مالی در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی نباید محدود به پیشران‌ها شود و بایستی حمایت مالی از متقاضیان در اولویت قرار گیرد. حسین پیرموذن در گفت‌وگو با […]

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل:

طرح مشاغل خانگی اردبیل حمایت شود/ ورود ۲هزار نفر به بازار کار

اربیل- پیرموذن، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل گفت: حمایت مالی در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی نباید محدود به پیشران‌ها شود و بایستی حمایت مالی از متقاضیان در اولویت قرار گیرد.

حسین پیرموذن در گفت‌وگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: این طرح که در حال حاضر توسط جهاد دانشگاهی در استان اجرا می‌شود از مزایای خوبی برخوردار است و در صورت اتصال به بازار ۲ هزار نفر از متقاضیان، می‌تواند موفقیت قابل توجهی در کاهش نرخ بیکاری در استان باشد.

وی افزود: حمایت مالی در این طرح نباید محدود به پیشران‌ها شود، بلکه متقاضیان نیز بایستی از تسهیلات مادی برخوردار شوند تا همگام با کارفرما، وضعیت معیشتی کارکنان در یک مجموعه نیز بهبود یابد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل افزود: جهت اجرای موفقیت‌آمیز طرح توسعه مشاغل خانگی، آمادگی هرگونه همکاری با دبیرخانه این طرح را داریم چرا که اجرای چنین طرح‌هایی، نقش موثری در کمک به وضعیت معیشتی برخی از خانواده‌ها و کاهش بیکاری در استان دارد.

پیرموذن با ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در دبیرخانه واحد اردبیل گفت: تمام این فعالیت‌ها با هدف اتصال سریع متقاضیان به بازار کار انجام می‌گیرد.

وی افزود: علی‌رغم مشکلات موجود به‌خصوص شیوع ویروس کرونا که مانع اصلی در برگزاری کلاس‌های آموزش حضوری و برخی فعالیت‌های دیگر دبیرخانه به‌شمار می‌آید، تاکنون بیش از ۳۹۰ نفر از متقاضیان دبیرخانه به بازار کار معرفی شده‌اند و اقدامات جدی جهت اتصال به بازار کار سایر متقاضیان نیز در حال انجام است.

۲۳