معاون حمل ونقل  اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل از انجام  بیش از ۳۹ هزار معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین در سال ۱۴۰۰ در استان اردبیل خبر داد.  رضا شیرین زاده در بازدید از مرکز معاینه فنی در شهرستان پارس آباد افزود : از تعداد وسایل  نقلیه مذکور تعداد ۵ […]

معاون حمل ونقل  اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل از انجام  بیش از ۳۹ هزار معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین در سال ۱۴۰۰ در استان اردبیل خبر داد.

 رضا شیرین زاده در بازدید از مرکز معاینه فنی در شهرستان پارس آباد افزود : از تعداد وسایل  نقلیه مذکور تعداد ۵ هزار و ۲۵۷ خودرو در معاینه اول مردود  شده  و تعداد  ۳۳هزار ۹۵۷ وسیله نقلیه یعنی ۸۶ درصد وسایل نقلیه در مرتبه اول و یا در مراحل بعدی قبول شده اند.

وی با بیان اینکه کلیه وسایل نقلیه موتوری اعم از سبک،سنگین ،نیمه سنگین و موتورسیکلت موظف هستند در دوره های زمانی مشخص و منظم نسبت به انجام آزمون معاینات فنی ،ایمنی و آلایندگی در مراکز مجاز معاینه فنی  اقدام نمایند عنوان کرد : هدف از تاسیس مراکز معاینه فنی کاهش آلودگی هوای ناشی از تردد خودرو ها و  افزایش ایمنی  تردد خودروها می باشد.