پایان تثبیت اراضی ملی و منابع طبیعی استان با ثبت در سامانه کاداستر رئیس کل دادگستری استان در اولین جلسه تخصّصی شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملّی و منابع طبیعی استان در سال ۱۴۰۱، از پایان ثبت اراضی ملّی و منابع طبیعی در سامانه کاداستر خبر داد. به گزارش روابط عمومی دادگستری […]

پایان تثبیت اراضی ملی و منابع طبیعی استان با ثبت در سامانه کاداستر

رئیس کل دادگستری استان در اولین جلسه تخصّصی شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملّی و منابع طبیعی استان در سال ۱۴۰۱، از پایان ثبت اراضی ملّی و منابع طبیعی در سامانه کاداستر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین کثیرلو رئیس کل دادگستری استان در این زمینه گفت : با پیگیری جدّی دادگستری استان در شورای حفظ حقوق بیت المال و به همّت اداره کل منابع طبیعی و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تمامی اراضی ملّی و منابع طبیعی استان به مساحت ۹۵۶ هزار هکتار که در حدود ۵۵ درصد کل مساحت استان اردبیل را به خود اختصاص داده است ، با تهیه نقشه و جانمایی آن در سامانه کاداستر سند دار شده است.
وی از دیگر سازمان های دولتی نیز خواست تا با اهتمام مضاعف برای اجرای قانون حدنگار در خصوص اراضی و املاک تحت اختیار ، با همکاری با اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اقدام نمایند.
رئیس کل دادگستری استان در ادامه با تأکید بر لزوم تسریع در ثبت اراضی و املاک متعلق به نهاد های دولتی استان به ویژه اراضی کشاورزی در سامانه کاداستر و اخذ سند مالکیت تک برگی از سوی زارعین، از عموم نهادهای فرهنگی به ویژه ائمه جمعه و جماعات، اصحاب رسانه و صدا و سیما خواست تا با تبیین اهمیت موضوع و آگاه سازی زارعین در خصوص مزایای ثبت اراضی کشاورزی در سامانه کاداستر که گام مهمی در رفع اختلافات ملکی می باشد، بیش از پیش همت نمایند.
وی با بیان اینکه دادگستری استان با استفاده از ظرفیت شورای حفظ حقوق بیت المال اجرای قانون حدنگار را با حساسیت خاصی دنبال می کند هشدار داد: با کسانی که در این مسیر سهل انگاری نماید مطابق با قانون و در راستای صیانت و حفاظت از بیت المال به شدت برخورد می نماید.
رئیس کل دادگستری استان ضمن قدردانی از اقدامات اداره کل ثبت اسناد و املاک استان در اهتمام جدی در اجرای قانون حدنگار و صدور اسناد تک برگی از کسب رتبه دوم کشوری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل در سال گذشته در خصوص تثبیت اراضی دولتی در سامانه کاداستر خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین کثیرلو در ابتدای این نشست با تبریک عید باستانی نوروز و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، برای همگان و به ویژه تمامی کارکنان و مسئولان صحت و سلامت و آرزوی توفیق خدمتگذاری صادقانه و متعهدانه از درگاه خداوند متعال مسئلت نموده سپس با یاد آوری نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان “سال تولد ، دانش بنیان و اشتعال آفرین” بر لزوم اهتمام مضاعف بر تحقق شعار سال و وظیفه شناسی در این خصوص تاکید نمود.