کارخانه کاغذ سبز، تفاله های نیشکر را به کاغذ تبدیل می کند کارخانه کاغذ سبز پروژه تبدیل تفاله های نیشکر به کاغذ در آینده از واردات ۸۰ درصدی کاغذ به کشور پیشگیری خواهد کرد. به گزارش پایگاه خبری تایماز نیوز به نقل از چاپ و نشر آنلاین، شرکت انرژی گستر نصیر یکی از شرکت های زیر […]

کارخانه کاغذ سبز، تفاله های نیشکر را به کاغذ تبدیل می کند

کارخانه کاغذ سبز پروژه تبدیل تفاله های نیشکر به کاغذ در آینده از واردات ۸۰ درصدی کاغذ به کشور پیشگیری خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تایماز نیوز به نقل از چاپ و نشر آنلاین،

شرکت انرژی گستر نصیر یکی از شرکت های زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است که توانسته در صنایع مختلف دستاوردهای مهمی را برای کشور به ارمغان بیاورد.

مهدی نوری، سرپرست پشتیبانی و مدیر پیگیری های شرکت انرژی گستر نصیر در خصوص کارخانه کاغذ سبز شهرستان شادگان گفت: این شرکت قرار است با استفاده از تفاله های نیشکر ضمن کمک به حفظ محیط زیست، بیش از ۸۰ درصد از نیاز به واردات کاغذ از خارج از کشور را برطرف کند.

وی ادامه داد: کارخانه کاغذ سبز که در بخش محروم استان خوزستان یعنی شهرستان شادگان در حال احداث است، سرمایه گذاری خیلی بالایی دارد و از توانایی شرکت های خصوصی خارج است.

در این کارخانه قرار است از تفاله های نیشکر به محصول کاغذ دست پیدا کنیم؛ چرا که یکی از معضلات محیط زیستی در خوزستان سوزاندن این پسماندها هست.

نوری ادامه داد: با این پروژه پسماندها به کاغذ تبدیل می شود، با توجه به اینکه ۸۰ درصد نیاز کشور به کاغذ از طریق واردات برطرف می شود به سمت تولید این محصول و انجام این پروژه رفتیم.