پیشرفت ۶۰ درصدی اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل(۲) مديرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: یکی از راه های رسیدن به توسعه پایدار و کاهش اثرات نامطلوب زیست محیطی، بهبود و توسعه روش های سیستم تصفیه فاضلاب است که تلاش می شود با اقدامات مناسب، اثرات زیست محیطی واحدهای […]

 

پیشرفت ۶۰ درصدی اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل(۲)

مديرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: یکی از راه های رسیدن به توسعه پایدار و کاهش اثرات نامطلوب زیست محیطی، بهبود و توسعه روش های سیستم تصفیه فاضلاب است که تلاش می شود با اقدامات مناسب، اثرات زیست محیطی واحدهای تولیدی کاهش یابد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان اردبیل، محمد اهلی در جریان بازدید از تصفيه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل(۲) اظهار داشت: از جمله اقدامات شرکت شهرک های صنعتی برای بهبود روند تصفیه فاضلاب واحدهای تولیدی، احداث تصفیه خانه در شهرک های صنعتی است که در این راستا تاکنون ۴ تصفیه خانه در شهرک های صنعتی استان احداث و به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: احداث تصفیه خانه در شهرک های صنعتی دارای شروطی است که این شروط در هیات وزیران تصویب گردیده است که در صورت احراز شرایط لازم در یک شهرک صنعتی، مکلف به احداث تصفیه خانه فاضلاب در آن شهرک هستیم.

وی افزود: یکی از معضلات موجود در شهرک صنعتی اردبیل(۲)، تکمیل ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب این شهرک صنعتی است که بدین منظور با دو راهکار تلاش شده است مشکل حجم ورودی فاضلاب به این تصفیه خانه کنترل و مرتفع گردد.

اهلی ادامه داد: راهکار نخست احداث مدول دوم تصفیه خانه بود که با تامین اعتبارات لازم از طریق منابع داخلی، ساختان ابنیه این پروژه در سال گذشته با اعتبار یکصد میلیارد ریالی آغاز گردید که این پروژه تاکنون در حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مديرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل تصریح کرد: نصب تاسیسات مورد نیاز برای این تصفیه خانه به اعتباری بالغ بر دویست میلیارد ریال نیاز دارد که با توجه به محدودیت های بودجه ای و کمبود اعتبارات داخلی، تکمیل و اجرای کامل آن در حد توان این شرکت نبوده و نیازمند تخصیص اعتبارات استانی و ملی است.

اهلی از دیگر برنامه های این شرکت برای بهبود روند تصفیه خانه شهرک صنعتی اردبیل(۲) را پیگیری جداسازی پساب خروجی واحد تولیدی سبلان پارچه دانست و افزود: در حال حاضر بیش از نیمی از ظرفیت مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهرک در اشغال پساب خروجی این واحد تولیدی است که این یکی از معضلات مهم این تصفیه خانه محسوب می شود.

وی ادامه داد: با درخواست شرکت شهرک های صنعتی و با پیگیری های استاندار اردبیل و رئیس دستگاه قضایی استان، مقرر گردیده است تا این واحد تولیدی نسبت به اجرای تصفیه فاضلاب و انتقال آن از یک خط مجزا به رودخانه پذیرنده اقدام نماید.