با حضور دکتر طیبی؛ ساختمان جهاد دانشگاهی اردبیل افتتاح شد با حضور دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور ساختمان جهاد دانشگاهی واحد اردبیل افتتاح و به بهره برداری رسید. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در مراسمی که همزمان با یوم الله ۲۲ بهمن در ساختمان جهاد دانشگاهی واحد اردبیل برگزار شد، رئیس جهاد […]

با حضور دکتر طیبی؛
ساختمان جهاد دانشگاهی اردبیل افتتاح شد
با حضور دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور ساختمان جهاد دانشگاهی واحد اردبیل افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در مراسمی که همزمان با یوم الله ۲۲ بهمن در ساختمان جهاد دانشگاهی واحد اردبیل برگزار شد، رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل اظهار کرد: عملیات احداث ساختمان ستادی این واحد از سال ۹۱ کلنگ زنی شده بود که در چهار سال اخیر با سرعت گرفتن کار موفق به افتتاح و بهره برداری از آن شدیم.
مهران اوچی اردبیلی خاطرنشان کرد: این ساختمان در ۵۷۰ مترمربع با زیربنای ۳ هزار و ۳۳۷ مترمربع احداث شده است.
وی با اشاره به اینکه ساختمان جهاد دانشگاهی واحد اردبیل در ۵ طبقه با پارکینگ ساخته و به بهره برداری رسیده است، گفت: کاربری ساختمان آموزشی و فرهنگی است که در طبقات آن مراکز علمی – کاربردی، رشد، مطالعات شهری، مشاوره ژنتیک و آموزش تخصصی کوتاه مدت، بانک خون بند ناف و بخش ستادی گنجانده شده است.
رئیس جهاد دانشگاهی واحد اردبیل به اهداف احداث این پروژه در استان اشاره و اظهار کرد: لزوم رشد امکانات و فضاها متناسب با گسترش فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، حفظ سرمایه‌ها و جلوگیری از هد ررفت منابع در قالب اجاره فضاهای مورد نیاز مسئولان جهاددانشگاهی را بر آن داشت تا نسبت به احداث این ساختمان اقدام کنند.
اوچی اردبیلی خاطرنشان کرد: از دیگر اهداف احداث این ساختمان لزوم تمرکز حوزه‌های ستادی در یک نقطه و ایجاد امکان رقابت با سایر مراکز آموزشی و بسترسازی در راستای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان در مرکز علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی بود که موفق شدیم با اخذ موافقت از مسئولان کشوری و همراهی مسئولان استانی نسبت به احداث این ساختمان اقدام کنیم.
اوچی اردبیلی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی به عنوان مولود انقلاب اشاره کرد و گفت: یکی از طرح های مهم و فناورانه جهاد دانشگاهی که در سفر دکتر طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی کشور افتتاح می شود، خط تولید نشاسته صنعتی است .
وی ادامه داد: راه‌اندازی این واحد صنعتی با همکاری پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاددانشگاهی و با مساعدت جهاد دانشگاهی کشور و مسئولان استان در مسیر خوبی قرار گرفت تا بتواند یکی از نیازهای اساسی کشور در صنعت نفت را مرتفع کند.
رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل بیان کرد: همچنین در استان اردبیل ما موفق به راه اندازی مرکز درمان ناباروری قفقاز شدیم که طبق آمار اعلامی، از زمان راه اندازی در سال ۱۳۸۹ تاکنون بیش از ۳۰ هزار نفر مراجعه کننده داشته و درمان بیش از ۳ هزار زوج در این مرکز موفقیت آمیز بوده است.
اوچی اردبیلی به انتخاب جهاد دانشگاهی اردبیل به عنوان واحد در حال توسعه برتر جهاد دانشگاهی در سال‌جاری اشاره و اظهار کرد: دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در اردبیل با هدف ایجاد اشتغال پایدار زنان افتتاح شد و با سهمیه ۲ هزار نفری در اردبیل آغاز بکار کرد که از طرح های مهم و موفق جهاد دانشگاهی در اردبیل است.