۱۹۷ محدوده معدنی اردبیل به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار می‌شود صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل گفت: ۱۹۷ محدوده معدنی استان، آزاد و از طریق مزایده در اختیار سرمایه‌گذاران بخش خصوصی قرار می‌گیرد. رامین صادقی اظهار کرد: یکی از برنامه‌های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت آزادسازی معادن راکد و منجمد در سال‌های […]

۱۹۷ محدوده معدنی اردبیل به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار می‌شود

صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل گفت: ۱۹۷ محدوده معدنی استان، آزاد و از طریق مزایده در اختیار سرمایه‌گذاران بخش خصوصی قرار می‌گیرد.

رامین صادقی اظهار کرد: یکی از برنامه‌های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت آزادسازی معادن راکد و منجمد در سال‌های گذشته و واگذاری آن به سرمایه‌گذاران جدید بوده که در این زمینه در استان اردبیل نیز محدوده‌های معدنی مشخص و در قالب مزایده در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: با برگزاری دو مزایده در سال‌ گذشته ۲۶ محدوده معدنی به بخش خصوصی واگذار شده و بیش از ۱۰۰ محدوده معدنی نیز امسال در اولویت این برنامه‌ریزی قرار گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تأمین مصالح ساختمانی مورد نیاز پروژه‌های عمرانی را یکی از رویکردهای جدی اعلام کرد و گفت: با توجه به شتاب انجام پروژه‌های عمرانی در استان، سازمان صمت با بسترسازی و مطالعات لازم تمام مصالح مورد نیاز این پروژه‌ها را تأمین کرده است.

انجام عملیات اکتشاف مقدماتی در وسعتی بالغ بر ۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع
صادقی افزود: در حوزه معدن در سال‌های اخیر کارهای مهمی در بخش اکتشاف، صدور پروانه، بهره‌برداری و شناسایی معادن راکد انجام شده تا حرکت‌های امیدبخشی را در این حوزه شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در استان اردبیل عملیات اکتشاف مقدماتی در وسعتی بالغ بر هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع به اتمام رسیده و برای ادامه عملیات اکتشاف تفصیلی در ۱۶ محدوده امیدبخش اقدامات شروع شده است.

صادقی اضافه کرد: برای ۱۲ محدوده پروانه اکتشاف صادر و برای چهار محدوده نیز در مرحله صدور پروانه اکتشاف هستیم.

وی بیان کرد: استان اردبیل در به نتیجه رسیدن مطالعات اکتشافی در پهنه‌های اکتشافی رتبه اول را در بین استان‌های کشور به خود اختصاص داده است.

صادقی ادامه داد: از بین محدوده‌های مورد تاکید برای دو محدوده عملیات اکتشاف تفصیلی به اتمام رسیده و در مرحله بررسی و صدور گواهی کشف هستیم.

وی مواد کشف شده را بیش از ۱۵۳ میلیون تن اعلام کرد و گفت: این مواد شامل کانی سنگ مس، مولیبدن و طلاست.