مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان اردبیل از صادرات بیش از ۳۵۶ هزار تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله‌سوار درسال گذشته خبر داد. به گزارش از راهداری استان، کلیم‌الله وثوقی در آیین تکریم و معارفه مدیران جدید و سابق پایانه مرزی بیله‌سوار با بیان اینکه این پایانه مرزی یکی از مهم‌ترین پایانه‌های مرزی […]

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان اردبیل از صادرات بیش از ۳۵۶ هزار تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله‌سوار درسال گذشته خبر داد.

به گزارش از راهداری استان، کلیم‌الله وثوقی در آیین تکریم و معارفه مدیران جدید و سابق پایانه مرزی بیله‌سوار با بیان اینکه این پایانه مرزی یکی از مهم‌ترین پایانه‌های مرزی کشور و پیشانی نظام است بر ارائه خدمات هر چه شایسته به مردم و اتباع خارجی در پایانه مرزی بیله سوار تاکید کرد.

وی گفت: پایانه مرزی بیله‌سوار با توجه به شرایط ژئوپولوتیکی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و نقش بسزایی در رونق اقتصادی منطقه و صادرات تولیدت داخلی به جمهوری آذربایجان، گرجستان ،روسیه و حوزه قفقاز ایفا می‌کند.

عضو شورای اداری استان اردبیل از صادرات بیش از ۳۵۶ هزار تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله‌سوار درسال گذشته خبر داد و افزود: از این میزان بیش از ۳۲ هزار تن کالا توسط  ۱۴ هزار و ۲۴۸ دستگاه کامیون ایرانی و بیش از ۳۰ هزارتن کالا توسط یک هزار و ۵۶۴ دستگاه کامیون گرجی، آذری و روسی از مرز خارج شده است.

وی محصولات کشاورزی، کاشی، شیشه ، نمک، سنگ ساختمانی، پسته، نئوپان، خرما و پلی اتیلن را عمده کالاهای صادر شده ایرانی در سال ۹۹ عنوان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان و حوزه قفقاز را خاطرنشان کرد و گفت: در سال گذشته بیش از ۱۹۶ هزارتن کالا توسط ۸ هزار و ۶۲۶ دستگاه از پایانه مرزی بیله‌سوار ترانزیت خروجی شده که این مهم نیز افزایش ۲۹ درصدی داشته است.

دبیر کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل تصریح کرد: آب معدنی، سیمان، ام دی اف، گچ، نئوپان، بیسکویت، برنج، پروفیل، نمک و انواع البسه عمده کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند.

وثوقی با بیان اینکه به خاطر شیوع ویروس کرونا تردد مسافر از پایانه مرزی بیله‌سوار ۱۰۰ درصد کاهش یافته افزود: عملیات گندزدایی و ضدعفونی مرتب سالن‌های تجاری و محوطه پایانه مرزی بیله‌سوار جهت مبارزه با ویروس کرونا تا عادی شدن شرایط در حال انجام است.