محموله چوب‌آلات جنگلی قاچاق در اردبیل کشف شد – سرپرست منابع طبیعی وآبخیزداری استان اردبیل از کشف محموله چوب‌آلات جنگلی(هیزم) و الوار جنگلی غیرمجاز از قاچاقچیان و سوداگران طبیعت در این استان خبر داد. محمود قلیزاده روز یکشنبه افزود:با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت  منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ۱۵ تن چوب‌آلات جنگلی ،۴۰ اصله […]

محموله چوب‌آلات جنگلی قاچاق در اردبیل کشف شد

– سرپرست منابع طبیعی وآبخیزداری استان اردبیل از کشف محموله چوب‌آلات جنگلی(هیزم) و الوار جنگلی غیرمجاز از قاچاقچیان و سوداگران طبیعت در این استان خبر داد.

محمود قلیزاده روز یکشنبه افزود:با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت  منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ۱۵ تن چوب‌آلات جنگلی ،۴۰ اصله الوار جنگلی و همچنین یک تن ذغال جنگلی که از مبادی قاچاق رو توسط سوداگران طبیعت در حال ترانزیت بود کشف و توقیف شد.

سرپرست منابع طبیعی استان اردبیل همچنین از مساعدت و همکاری تنگاتنگ و مسئولانه نیروی انتظامی و همچنین اهتمام ویژه دستگاه قضایی استان در امر مبارزه و برخود بدون اغماض با قاچاقچیان  محصولات جنگلی و دست اندازان به اراضی ملی قدردانی کرد.

قلیزاده از مردم طبیعت دوست خواست ضمن یاری نمودن مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری استان در مورد حفاظت و صیانت از جنگل‌ها و مراتع استان در صورت مشاهده هرگونه تعدی و تجاوز به حریم طبیعت موضوع را با شماره تلفن  ۱۵۰۴ امداد جنگل و مرتع در میان بگذارند.

استان اردبیل یک میلیون و ۵۰ هکتار مرتع ییلاقی، قشلاقی و میان‌بند و همچنین ۶۵ هزار هکتار جنگل دارد.