مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل خبر داد: صرف درآمد حاصل از واگذاری حق بهره برداری زمین برای ایجاد زیرساختها در شهرکهای صنعتی / عدم کسب سود در واگذاری اراضی به سرمایه گذاران جلسه کمیته وصول مطالبات شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل با دعوت از ذینفعان صاحبان قراردادهای بدهکار، در محل این شرکت برگزار شد. […]

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل خبر داد:
صرف درآمد حاصل از واگذاری حق بهره برداری زمین برای ایجاد زیرساختها در شهرکهای صنعتی / عدم کسب سود در واگذاری اراضی به سرمایه گذاران
جلسه کمیته وصول مطالبات شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل با دعوت از ذینفعان صاحبان قراردادهای بدهکار، در محل این شرکت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل، در این جلسه که با حضور نماینده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و ذینفعان برگزار گردید پس از بحث و بررسی در خصوص شرایط بدهکاران و میزان بدهی‌های معوق و مشکوک الوصول، نسبت به تعیین تکلیف آنان اقدام شد.
در همین رابطه، محمد اهلی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل، با تاکید بر اصل حمایت از صنعتگران و واحدهای تولیدی، تاکید کرد: به منظور حمایت از فعالان اقتصادی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی، تمهیداتی همچون تقسط بدهی ها و شرایط آسان پرداخت، اعمال شده تا صنعتگران علاوه بر رفع سایر مشکلات، بدهی های خود را به صورت اقساطی پرداخت کنند.
اهلی تصریح کرد: شرکت شهرکهای صنعتی به منظور حمایت از سرمایه گذاران، مبادرت به واگذاری زمین به صورت نقد و اقساط می کند که در صورت عدم پرداخت اقساط در موعد و سررسید مقرر، این شرکت در تامین زیرساختها و ارائه خدمات مطلوب به واحدهای تولیدی دچار مشکل خواهد کرد.
وی با بیان اینکه، درآمد حاصل از واگذاری حق بهره برداری زمین صرف ایجاد زیرساختها در شهرکهای صنعتی می شود، افزود: آنچه که توسط سرمایه گذاران پرداخت می شود تنها مربوط به هزینه بخشی از ایجاد زیرساختها در شهرکهای صنعتی است و این شرکت از بابت واگذاری ها هیچ سودی کسب نمی کند.
اهلی ادامه داد: عدم پرداخت اقساط اراضی واگذار شده توسط برخی از صاحبان قراردادها، اجحاف در حقوق سایر واحدهای تولیدی خواهد شد و سبب کاهش خدمت رسانی در شهرکهای صنعتی می شود.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل اظهار داشت: در این جلسه مقرر گردید هر یک از بدهکاران، در موعد تعیین شده نسبت به پرداخت بدهی خود به صورت نقد و یا اقساط اقدام کنند تا از اقدامات حقوقی احتمالی جلوگیری شود.