مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل خبر داد؛  دریافت ۱۴۰ میلیارد ریال از تسهیلات مالی برای تکمیل و بهره برداری تصفیه خانه آب شرب خلخال مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از تخصیص و دریافت ۱۴۰ میلیارد ریال از تسهیلات اخذ شده در پنج ماه اخیر، برای تکمیل و بهره برداری از پروژه تصفیه خانه […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل خبر داد؛

 دریافت ۱۴۰ میلیارد ریال از تسهیلات مالی برای تکمیل و بهره برداری تصفیه خانه آب شرب خلخال

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از تخصیص و دریافت ۱۴۰ میلیارد ریال از تسهیلات اخذ شده در پنج ماه اخیر، برای تکمیل و بهره برداری از پروژه تصفیه خانه آب شرب شهر خلخال خبر داد.

مهندس عباس جنگی مرنی، رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل افزود: به دنبال پیگیری های انجام شده، مبلغ ۸۰ میلیارد ریال به عنوان قسط دوم تسهیلات مالی در روزهای اخیر دریافت شد و با ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات مالی که در ماه های گذشته بدین منظور برای تکمیل تصفیه خانه آب شرب خلخال دریافت شده بود، مجموعا در پنج ماه اخیر مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار از صندوق ملی توسعه با عاملیت بانک سینا برای تکمیل تصفیه خانه آب شرب شهر خلخال دریافت شده است و احداث این تصفیه خانه با جدیت تمام و کار جهادگونه، مراحل پایانی خود را سپری می کند.

وی تصریح کرد: با این اعتبار مالی، تامین تجهیزات فنی تصفیه خانه آب شرب خلخال به سرعت در حال انجام است و این تجهیزات درحال تهیه و حمل به محل پروژه می باشد تا نصب و راه اندازی و بهره برداری از تصفیه خانه آب شرب خلخال در اسرع وقت به بهره برداری برسد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل افزود: مقرر است قسط سوم تسهیلات مالی فوق به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال نیز در تابستان دریافت شود و با هزینه کرد آن، عملیات اجرایی پروژه احداث تصفیه خانه خلخال در نیمه دوم سال جاری به اتمام برسد و شاهد تامین آب شرب سالم و بهداشتی برای مردم عزیز شهرستان خلخال باشیم.

مهندس جنگی مرنی گفت: در راستای تحقق برنامه ریزی انجام شده توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل جهت اتمام پروژه و افتتاح تصفیه خانه آب شرب شهر خلخال پیگیری مدیریتی و اقدام فنی و اجرایی خوبی در هفت ماه اخیر شده است و مصمم هستیم در نیمه دوم سال جاری، احداث تصفیه خانه آب شرب خلخال را به اتمام برسانیم.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل اظهار داشت: تامین مالی پروژه تصفیه خانه آب شرب شهر خلخال و تانین ابزار و تجهیزات داخلی و خارجی مورد نیاز پروژه و تکمیل احداث آن، از اولویت های کاری شرکت آب منطقه ای اردبیل بوده و با توجه به وجود محدودیت های مالی در اغلب پروژه های کشور، روند احداث این تصفیه خانه مطلوب است و به موقع به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: با پرداخت این بخش از تسهیلات مالی به پروژه، بخش عمده ای از تجهیزات مورد نیاز به خصوص دو دستگاه لجن روب که به دلیل مشکلات مالی و سایر مشکلات ماهها در گمرک مانده بود ترخیص و به کارگاه تصفیه خانه اب شرب خلخال حمل گردید.

مهندس جنگی مرنی افزود: تصفیه خانه آب شرب شهر خلخال به روش  بی او تی  توسط شرکت طرح پالایش آب خلخال با ظرفیت ۲۸۵ لیتر در ثانیه و قرارداد تضمینی ۶ میلیون مترمکعب در سال احداث می شود و با برنامه ریزی و اقدامات انجام شده توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل تا امروز، بخش مکانیکال پروژه  ۵۹ درصد و کل پروژه ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد