سبحانی،مدیرکل بنیاد مسکن اردبیل گفت: با شروع عملیات احداث طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر، تعللی را در این روند شاهد نیستیم. فرهاد سبحان ی در گفت‌وگو با خبرنگار بازار، اظهار کرد: با تأمین زمین از سوی راه و شهرسازی و واگذاری آن به بنیاد مسکن عملیات احداث واحدهای مسکونی در […]

سبحانی،مدیرکل بنیاد مسکن اردبیل گفت: با شروع عملیات احداث طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر، تعللی را در این روند شاهد نیستیم.

فرهاد سبحان

ی در گفت‌وگو با خبرنگار بازار، اظهار کرد: با تأمین زمین از سوی راه و شهرسازی و واگذاری آن به بنیاد مسکن عملیات احداث واحدهای مسکونی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در این شهرها در مجموع یک‌هزار و ۵۲۲ واحد مسکن در حال احداث است که در پارس‌آباد با ۱۲۰ متقاضی و خلخال ۱۴۰ متقاضی عملیات احداث این واحدها شروع شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل به فراخوان مرحله دوم و سوم برای ثبت‌نام متقاضیان در برخی از شهرها اشاره کرد و گفت: برخی از شهرهای استان اردبیل فاقد متقاضی بوده که در مرحله دوم و سوم ثبت‌نام تعدادی از افراد فاقد سرپناه ساکن شهر و دارای فرم جیم سبز ثبت اطلاعات خود را انجام دادند که در سرعین، ‌ نیر، مشگین‌شهر و رضی این روند به انجام رسیده است.

سبحانی افزود: از طریق سامانه پیامکی به متقاضیان ارسال می‌شود تا بعد از راست‌آزمایی در شهرهای مختلف متقاضیان نهایی معرفی شده و نسبت به پرداخت آورده اولیه اقدام کنند تا بنیاد مسکن نیز عملیات احداث را به انجام برساند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای متقاضیان این طرح پرداخت خواهد شد و در این شهرها آورده متقاضیان نیز باید به تناسب پیشرفت پروژه انجام شده تا ما به سرعت طرح‌های اولویت‌دار احداثی را به انجام برسانیم.

سبحانی اضافه کرد: در کنار احداث طرح اقدام ملی مسکن در برخی از شهرها با کمک خیرین ساخت مسکن محرومان نیز همچنان پیگیری می‌شود که در سطح استان ۱۴۴ واحد مسکن محرومان با همراهی خیرین و افراد نیکوکار آغاز شده و در حال انجام است.

وی از تأمین زمین رایگان در برخی از شهرها و آغاز احداث ۱۶ واحد در آقبلاغ مشگین‌شهر و اندبیل خلخال خبر داد و بیان کرد: برکات حساب ۱۰۰ امام در احداث و تکمیل این واحدها کاملا ملموس و چشمگیر است