مدیرکل استاندارد استان اردبیل در تشریح عملکرد یکساله این اداره کل خبر داد: آزمون دوره ای بیش از ۳ هزار نازل عرضه سوخت مایع در استان اردبیل به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان اردبیل، هاشم علایی مدیر کل استاندارد استان اردبیل در تشریح عملکرد سال ۹۹ این اداره کل در حوزه آزمون […]

 

مدیرکل استاندارد استان اردبیل در تشریح عملکرد یکساله این اداره کل خبر داد:

آزمون دوره ای بیش از ۳ هزار نازل عرضه سوخت مایع در استان اردبیل

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان اردبیل، هاشم علایی مدیر کل استاندارد استان اردبیل در تشریح عملکرد سال ۹۹ این اداره کل در حوزه آزمون ادواری نازل های عرضه سوخت مایع گفت: تعداد ۳۳۷۸ نازل عرضه سوخت مایع( بنزین و گازوئیل) در اردبیل و تمام شهرستانهای تابعه استان مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت.

علایی افزود: بازدید از جایگاه های عرضه سوخت مایع و آزمون نازلها، طبق برنامه به صورت دوره ای (هر۳ ماه یکبار) و با هدف حمایت از حقوق جایگاه داران  و مصرف‌کنندگان انجام می گیرد.

وی گفت: تعداد ۸۴۹ نازل سوخت مایع در جایگاه های سوخت استان فعال می باشد که در مجموع تعداد ۳۳۷۸ آزمون بر روی این تعداد نازل انجام شده و در این زمینه ۲۰۸ درصد برنامه عملیاتی پیش بینی شده، تحقق یافته است.

علایی افزود: کارشناسان این اداره کل، بازرسان آزمایشگاه تایید صلاحیت شده همکار وکارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان، به صورت دوره ای از جایگاه های عرضه سوخت مایع استان بازرسی کرده و پس از انجام آزمون های فنی نازل ها بر اساس استاندارد ملی و روش اجرایی سازمان ملی استاندارد ایران وتائید آن با نصب برچسب آزمون دوره ای بر روی آن دستگاه، صحت عملکرد نازل را تصدیق می کنند.
علایی افزود: در صورت عدم صحت عملکرد، تا زمان رفع نقص و انجام آزمون مجدد با همکاری شرکت نفت از فعالیت نازل مورد نظر جلوگیری می‌شود.

مدیرکل استاندارد در پایان از شهروندان خواست در جایگاه های سوخت قبل از سوخت گیری حتما به برچسب صحت عملکرد نصب شده روی نازل توجه داشته و سپس اقدام به سوخت گیری کنند.